WordPress Masaüstü ve Mobil Ziyaretçilere Farklı Reklam Birimleri Gösterin

Google Adsense yada farklı bir reklam firmasıyla çalışıyorsanız mobil ziyaretçileriniz ile bilgisayar kullanan ziyaretçilerinize farklı reklam birimleri gösterebilirsiniz. Esnek reklamlar dilediğiniz kadar getiri sağlamıyor, normal reklamlarda mobil ziyaretçilerin ekranında sıkıntı çıkarıp Google Adsense’dan sorun olduğuna dair mail alıyorsanız bu yöntem işinizi görecektir.

Aslında çok basit, sadece CSS ile çözünürlük ayarı yapıp iki farklı çözünürlük için 2 adet div oluşturuyoruz. Ardından büyük yani masaüstü kullanıcıları için bu div’in birini açık, diğerini kapalı tutuyoruz. Mobil ziyaretçilerin çözünürlüğünde de olayı tam ters şekilde yapıyoruz.

Hem aynı anda iki reklam göstermemiş, hem de sorunu gidermiş oluyoruz. Aşağıdaki kodu temanızın style.css dosyasına ekleyin ya da WP-admin giriş yapıp, Temalar > özelleştir kısmına giderek EK Css kısmına ekleyebilirsiniz.

.masaustu{
}
.mobil{
 display: none;
}
//Çözünürlüğü Minimum 240 piksel ile Maksimum 480 Piksel olanlar için;
@media only screen and (min-width: 240px) and (max-width: 480px) {
.masaustu{
 display: none;
}
.mobil{
 display: inline !important;
}
}

Şimdi reklamların gözükmesini istediğiniz yere,

<div class="masaustu">
<!--Bilgisayar Kullanıcılarının görmesini istediğiniz reklam -->
</div>
<div class="mobil">
<!--Mobil Kullanıcılarının görmesini istediğiniz reklam -->
</div>

bu blok halinde reklamlarınızı yerleştirin. Artık iki farklı kullanıcıya oluşturduğunuz farklı reklamlar gözükecek. Buda Adsense gelir kaybının önüne geçecek.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir